Implantološka terapija
Zubni implanti su vrhunac napredka stomatologije, koji postaje sve zastupljeniji u stomatološkoj praksi. Implant-to je titanijumska šipka ili „šraf“ koji se ubacuje u kost vilice imitirajući koren zuba, srasta sa njom i služi kao osnova za nadogradnju keramički-metalne krunice ili proteze.Sva dosadašnja istraživanja su pokazala da ova vrsta terapije predstavlja najbolju zamenu za prirodni zub koji nedostaje. Zubni implanti su biokompatibilni sa okolnim tkivom i u potpunosti se vezuju za kost. Alergijske reakcije su svedene na minimum, kao i mogućnost odbacivanja implanta od strane organizma.
Kada dođe do gubitka jednog ili više zuba, žvakanje je otežano a samim tim i proces varenja hrane je poremećen. Kako bi se tako nešto sprečilo implantološka terapija predstavlja odlično rešenje.
Zahvat ugradnje zuba se obavlja pod lokalnom anestezijom. Neposredno nakon zahvata neophodno je strogo se pridržavati saveta stomatologa i na odgovarajući način voditi računa o oralnoj higijeni. U najmanju ruku zubni implanti zahtevaju isto pažnje kao i pravi zubi, što podrazumeva redovno pranje uz korišćenje konca. Naravno i redovne kontrole kod stomatologa su obavezne, kako bi se pratio proces prilagođavanja impanta u novoj sredini.
Ukoliko ne posedujete teška sistematska oboljenja i ukoliko se pridržavate uputstava, odbacivanje zubnog implanta je nemoguće. Implanti se ponašaju vrlo slično prirodnim zubima, pa stoga predstavljaju najbolju zamenu za izgubljene zube.